Články


Světová premiéra 8. generace: Nový Passat – Hightech Business Class v podání značky Volkswagen

2014-08-21 Přečteno: 2 472x

Passat je světovým bestsellerem. Včetně všech derivátů bylo již vyrobeno téměř 22 milionů vozů tohoto typu. Jen v roce 2013 se rozhodlo více než 1,1 milionu lidí pro nějaký model této řady. Teoreticky byl v uplynulém roce každých 29 sekund někde na zemi prodán jeden vůz Passat, resp. Magotan (v Číně). Dva Passaty za minutu, 126 za hodinu a více než 3000 za den. Každý den. Volkswagen Passat je nejúspěšnějším modelem koncernu. Volkswagen nyní v Postupimi představuje ve světové premiéře osmou generaci Passatu, která se stane jedním z nejpokrokovějších modelů střední třídy. K uvedení na evropské trhy dojde v průběhu čtvrtého čtvrtletí.

Deset důležitých faktů o novém modelu Passat

  1. Nový Passat bude uveden na evropský trh ve čtvrtém čtvrtletí 2014 jako Limuzína a Variant.
  2. Díky inovativní lehké konstrukci je nový Passat až o 85 kg lehčí než předchůdce.
  3. Všechny motory jsou pro tuto modelovou řadu nové a až o 20 procent úspornější.
  4. Poprvé bude v nabídce Passat s hybridním pohonem s možností vnějšího nabíjení. Celkový výkon systému: 155 kW/211 k.
  5. Nejvýkonnějším turbodieselem v modelu Passat je nový TDI s výkonem 176 kW/240 k. Spotřeba paliva: 5,3 l/100 km.
  6. Nové přední světlomety LED.
  7. Premiéru v modelu Passat slaví funkce nouzového brzdění City s rozpoznáváním chodců, Trailer Assist, Traffic Jam Assist a Emergency Assist.
  8. Nový Passat je prvním vozem Volkswagen s informačním displejem Active Info Display a průhledovým displejem Head-up-Display.
  9. Nový Passat je osmou generací bestselleru, jehož bylo vyrobeno od roku 1973 téměř 22 milionů vozů.
  10. Passat je s až 1,1 milionu vyrobených vozů (v roce 2013, včetně derivátů) jedničkou v rámci celého koncernu.

100% nový

U tohoto vozu je všechno nové. Design, technika, motory, možnosti. Passat kromě toho stanovuje nová měřítka snížením hmotnosti až o 85 kg a hodnotami spotřeby paliva, které jsou až o 20 procent nižší. Passat bude poprvé nabízen s hybridním pohonem s možností vnějšího nabíjení.

Design

Volkswagen odhaluje se světovou premiérou modelu Passat design, který snoubí stylovou čistotu tvarů s vysokou mírou suverénní dynamiky. Exteriér osmé generace modelu Passat se díky tomu vyznačuje nejvyšší mírou exkluzivity. Jeho design není módní, ale moderní. Je to design, který není náhodný, nýbrž suverénní. Je to design, u něhož je každá linie vedena vědomě. Design, který dá své době charakter. Nový Passat získal při zachování všech funkčních předností citelně více charismatu, exkluzivity a dynamiky. Nový Volkswagen Passat je v obou karosářských variantách, Limuzína a Variant, vozem, jehož čistý a dynamický design překlenuje propast k vyššímu segmentu. Nejúspěšnější německý služební vůz je tak symbolem nového druhu Business Class, který boří hranice mezi střední a vyšší střední třídou, mezi segmenty B a C.

Technika

Nové asistenční, informační, zábavní a komfortní systémy přispívají k trvale udržitelnější, propojenější, komunikativnější, dynamičtější a ještě bezpečnější individuální mobilitě. Passat - nejúspěšnější německý služební automobil - se tak stává novou Business Class, jejíž technika boří hranice segmentů. Mezi nová technická řešení patří systémy, jako jsou kompletně digitální panel sdružených přístrojů Active Info Display, výsuvný Head-up-Display, Rear Seat Entertainment (nový zábavní systém kompatibilní s tablety pro cestující na zadních sedadlech), Front Assist s funkcí nouzového brzdění City a rozpoznáváním chodců, Emergency Assist (zastavení vozidla v případě nouze), Trailer Assist (asistované manévrování s přívěsem) a rovněž nový Traffic Jam Assist (asistent pro jízdu v popojíždějící dopravní koloně).

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Foto galerie - VW Volkswagen Passat

VW Volkswagen Passat

Toto je článek o modelu VW Volkswagen Passat

VW Passat B8 je za rohem; dostane 2.0 TDI biturbo a možná i 10° DSG

Volkswagen pilně vyvíjí příští generaci Passatu, kterou chce ukázat světu až na příštím autosalonu ve Frankfurtu.

Volkswagen Passat B8 přiveze v roce 2015 lehčí konstrukci, vylepšené motory a větší zavazadlový prostor. Píše to německý AutoBild, který zveřejnil i několik špionážních fotografií kombíku Passat Variant.

Po koncernových modelech nižší střední třídy bude nový Volkswagen Passat B8 da...

VW Passat Alltrack

Volkswagen zveřejnil první fotografie nové verze Passatu Alltrack. Nový model, který by měl odlákat některé zájemce o SUV, bude poprvé naživo představen na Tokijském autosalonu (3. až 11. prosince).

Passat Alltrack se bude prodávat výhradně s karoserií typu kombi. Automobilka o tomto modelu říká, že ...

Policie bude vybírat nová výkonná dálniční auta

Policie obdržela ve výběrovém řízení na dodávku nových 20 rychlých aut čtyři nabídky. Řekla to mluvčí policejního prezidia Veronika Hodačová s tím, že obálky s nabídkami se otevíraly ve čtvrtek. Které firmy a s jakými vozy se do tendru přihlásily, neprozradila.

O ví...

VW omladil Passat CC, nyní se jmenuje jen CC

Volkswagen omladil své "čtyřdveřové kupé" Passat CC. Nový model se poprvé ukáže na autosalonu v Los Angeles (koná se 18. až 27. listopadu). Na českém trhu se novinka objeví koncem března, prodejní cenu zatím importér nestanovil.

Passat CC už ve svém názvu nemá první slůvko, změnilo se t...

VW Passat sedmé generace

V roce 2004 se na trhu objevila sedmá generace sedanu Volkswagen Passat. Ihned po uvedení na trh se stal nejprodávanějším vozem svého druhu a toto místo si udržel dodnes. S první generací jsme se setkali již v roce 1973 a v té době automobilka vstoupila do vyšších tříd. Velmi populární s...

Nový VW Passat

VW Passat

Mimořádně okouzlující: nový Passat Nový Passat nabízí ode všeho něco navíc: více komfortu, více radosti z jízdy, více charakteru. Ať s ním jedete na vzrušující rodinný výlet nebo pracovní cestu, při jeho každodenním využití si vždy uži...

Passat Leonie

Volkswagen Passat Leonie nepotřebuje řidiče

Speciálně upravený Volkswagen Passat, zkonstruovaný experty z Technické univerzity v Braunschweigu a Dolnosaského výzkumného centra automobilové techniky, dokázal podle Marcuse Maurera z braunschweigské univerzity na ulici udržovat dráhu i při šedesátikilometrov&e...


Články